Forum Kobiecości Gazety Lubuskiej 5-06-2022

Forum Kobiecości Gazety Lubuskiej 5-06-2022

Forum Kobiecości 2022. Za nami drugie spotkanie Kobiecych Twarzy Regionu. Były zdjęcia na ściance, czerwonym dywanie. Działo się!

Za nami wyjątkowe i bardzo miłe spotkanie – Forum Kobiecości! Do Żabiego Dworu w Radwanowie zjechały się Córki, Matki i Kobiety dojrzałe z całego województwa. Spotkanie pełne było atrakcji dla wszystkich Pań, każda miała swoje "pięć minut" przed aparatem a w czasie castingu Jury wytypowało trzy Panie, które reprezentować będą województwo lubuskie w ogólnopolskim finale akcji Kobieca Twarz Polski 2022.

Forum Kobiecości w Żabim Dworze było jedną z nagród jakie wygrały laureatki akcji Kobieca Twarz Województwa Lubuskiego 2022. Niemal całą niedzielę, 5 czerwca spędziły one zajmując się... same sobą! Każda z Pań została powitana lampką prosecco, obfotografowana na czerwonym dywanie na ściance. Mało? Oczywiście, bo to dopiero początek.

Casting

Panie przede wszystkim brały udział w castingu, czyli krótkiej rozmowie z jury, które wybrało po jednej reprezentantce z każdej grupy wiekowej. Wytypowane Panie awansowały do ogólnopolskiego finału akcji Kobieca Twarz Polski 2022, w którym nagrodą będzie samochód - Fiat 500. Do finału awansuje także pięć Pań z każdej kategorii pokoleniowej, które zdobyły najwięcej głosów Czytelników w województwie. Uczestniczki castingu dodatkowo otrzymały nagrodę - srebrną bransoletkę z limitowanej serii zaprojektowanej dla laureatek naszej akcji.

WERDYKT JURY

Jury wybrało KOBIECĄ TWARZ WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO.
W kategorii CÓRKI zwyciężczynią została MONIKA KOSZCZ z Witnicy
Jury w tej kategorii przyznało również wyróżnienie dla MARTYNY SKRZYPNIK ze Słońska
W kategorii MATKI zwyciężczynią została DAGMARA KOKOSZKA-LASOTA z Zielonej Góry
W kategorii KOBIETY DOJRZAŁE zwyciężczynią została MARIA WALCZAK ze Świebodzina
Jury w tej kategorii przyznało również wyróżnienie dla KATARZYNY KACZUK ze Słubic

Warsztaty

Panie, podzielone na grupy, uczestniczyły w warsztatach samorozwoju z trenerką Aleksandrą Aleksandrowicz. Pani Aleksandra jest Licencjonowaną Ekspertką metody Work Smart Not Hard oraz autorką książki „Usłysz siebie”, która specjalizuje się w odzyskiwaniu czasu. Brała także udział w pierwszej edycji Forum Kobiecości organizowanym przez "Gazetę Lubuską" w 2020 roku.

Odbyły się również warsztaty „Jestem młoda – naturalnie, czyli jak zatrzymać młodość w naturalny sposób” w wykonaniu Stay Young by Anna. Prowadząca, czyli Anna Wesołowska jest instruktorką Pilatesu oraz certyfikowanym Instruktorem Face Yogi - jogi twarzy i terapeutą manualnym w naturalnych metodach odmładzania twarzy.

Sesja zdjęciowa

Każda z Pań miała możliwość stanąć przed obiektywem pani fotograf z FOTO Fila Studio z Zielonej Góry. Uczestniczki zostały wcześniej poinformowane o możliwości zabrania ze sobą gadżetu lub elementu ubioru, z którym chciałyby zostać sfotografowane. Efekty sesji pokażemy Wam niebawem na www.gazetalubuska.pl

Spotkania towarzyszące

Oprócz warsztatów, castingu oraz sesji zdjęciowej przez cały czas trwania forum uczestniczki miały możliwość poznać inne inspirujące kobiety. Jedną z nich była Ewelina Brychcy z Eve Brychcy Wizaż, która udzieliła konsultacji w zakresie make-upu oraz pomogła w przygotowaniu do sesji zdjęciowej.

Poznać mogliśmy również Marlenę Werner - trenerkę odżywiania w Herbalife Nutrition. Specjalnie dla laureatek akcji przywiozła ze sobą urządzenie do szybkiego pomiaru tkanki tłuszczowej wraz z ogólną interpretacją wyniku, zestaw kosmetyków do prezentacji oraz kilka produktów do degustacji.

Ponadto Panie miały możliwość porozmawiać z konsultantką znanych marek kosmetycznych, panią Alicją Łokietek.

Jury

Zadanie jury w czasie Forum nie należało do najłatwiejszych. Wytypowanie trzech kobiet spośród blisko 30, z którymi udało się poznać, porozmawiać, spędzić trochę czasu nie mogło być łatwe. Podczas castingu laureatki miały przyjemność rozmawiać z kilkoma niesamowitymi osobami, niektóre z nich znamy z pierwszej edycji Forum Kobiecości:

  • Iwona Krzemińska - założycielka i właścicielka Centrum Estetyki Ciała, w życiu kierująca się dobrem i troską o drugiego człowieka.
  • Joanna Kubicka-Jakuczun - psychoterapeutka, psycholog kliniczny UAM w Poznaniu oraz psycholog sportu.
  • Katarzyna Borek - dziennikarka, menedżer marketingu w Polska Press Grupie, pełna energii i siły kobieta, która organizowała pierwsze Forum Kobiecości w Zielonej Górze.

Miejsce

Całe spotkanie odbyło się w przepięknym miejscu, jakim jest Żabi Dwór w Radwanowie, w pół drogi między Zieloną Górą a Nową Solą. Oprócz niesamowitej atmosfery Żabi Dwór ugościł nas również przepyszną kuchnią, dzięki czemu cały dzień spotkań z inspirującymi kobietami nie dawał się nikomu we znaki. Współczesny wygląd majątku to efekt zabiegów obecnych właścicieli Żabiego Dworu – Krystyny i Marka Woźniakowskich. Kompleksowe prace remontowe nad obiektem trwały od 1998 do 2011 roku. Budynki dawnego dworu i folwarku zaadaptowano do celów hotelowo-turystycznych, wykorzystując m.in. odzyskaną, zabytkową cegłę i dachówkę karpiową. W celu zachowania rustykalnego charakteru całej posiadłości, pracom pielęgnacyjnym poddano też 5-hektarowy park. Przewidywana jest także dalsza rewitalizacja obiektu z zachowaniem jego zabytkowego charakteru.

Wyniki głosowania Czytelników w akcji Kobieca Twarz Województwa Lubuskiego oraz informacje na temat wszystkich nagród, jakie otrzymały uczestniczki Forum Kobiecości znajdziesz na stronie www.gazetalubuska.pl/kobiety

forum kobiecości Gzeta lubuska

629dc5e0d6386_o_large

629cd6ea65883_o_large

629cd6f21e0f7_o_large

629cd6ff3e1c1_o_large

629cd72242720_o_large

629cd75468ba7_o_large

629cd688d8d2f_o_large

629cd65e9b4ad_o_large

629cd6630f45c_o_large

Zdjęcia Grzegorz Olejarz