Trądzik różowaty a trądzik. Jaka jest różnica?

Trądzik i trądzik różowaty dotykają miliony ludzi na całym świecie. Ale kiedy masz jedną z tych powszechnych chorób skóry, możesz czuć się odizolowany i skrępowany.

Nie masz pewności, skąd wzięły się te czerwone plamy na nosie i policzkach, ale chcesz, żeby zniknęły.Ustalenie, czy masz trądzik czy trądzik różowaty, jest pierwszym krokiem do znalezienia rozwiązania, które będzie dla Ciebie skuteczne. Przyjrzyjmy się więc, jak stwierdzić, czy masz trądzik czy trądzik różowaty.Uwaga, spoiler: Zabiegi Dermapen mogą poprawić wygląd zarówno trądziku, jak i trądziku różowatego.

dermapen iwona krzeminska zielona góra cec efekt

Co to jest trądzik różowaty?

Trądzik różowaty to zapalna choroba skóry, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Charakteryzuje się zaczerwienieniem, zaczerwienieniem i suchymi zmianami wokół środka twarzy. Nie ma znanego lekarstwa na trądzik różowaty.Nie wiadomo również, co powoduje trądzik różowaty, ale często wywołują go pewne czynniki środowiskowe. Należą do nich pikantne potrawy, gorące napoje, czerwone wino, stres, zmiany temperatury i ćwiczenia.Istnieją 4 rodzaje trądziku różowatego, ale jednocześnie możesz mieć objawy z więcej niż jednego typu. Oni są:Erythematotelangiectatic: Rumieniowo-teleangiektyczna: zaczerwienienie, rumień i widoczne naczynia krwionośnePapulopustular Grudkowo-krostkowe: grudki i krostyPhymatous: zgrubienie skóry, rozszerzone pory i nierówna powierzchnia, zwykle na nosieOcular: wodniste, przekrwione oczy z pieczeniem, pieczeniem

dermapen iwona krzeminska zielona góra cec efekt

Co to jest trądzik?

Trądzik pojawia się, gdy nagromadzenie martwych komórek skóry i oleju zatykają pory. Podobnie jak trądzik różowaty, trądzik powoduje również opuchnięte czerwone grudki, które mogą być bolesne. Dlatego trądzik różowaty może zostać błędnie zdiagnozowany jako trądzik.Najprawdopodobniej dostaniesz trądziku, gdy gruczoły łojowe są obfite. Obejmuje to okolice ust, podbródka, czoła, klatki piersiowej, górnej części pleców i ramion.Dlaczego trądzik różowaty jest błędnie diagnozowany z powodu trądzikuJeśli masz czerwone plamy na nosie i policzkach, pierwszą myślą może być to, że masz trądzik. Zamieszanie między trądzikiem różowatym a trądzikiem wynika z podobieństwa ich objawów. Oba stany zapalne skóry powodują zaczerwienienia, guzy i krosty na twarzy.Czy mam trądzik różowaty lub trądzik?ISTNIEJĄ różnice między 2 stanami skóry, które mogą pomóc w określeniu, który ma wpływ na Twoją skórę. Skonsultowanie się z autoryzowanym dostawcą usług terapeutycznych może pomóc w określeniu problemu ze skórą, którym należy się zająć (ale zajmiemy się tym za minutę). Przyjrzyjmy się najpierw kilku sposobom, dzięki którym możesz określić, czy masz trądzik różowaty czy trądzik.Wyzwalacze wewnętrzne a zewnętrzneTrądzik jest często wywoływany przez zmiany hormonalne, takie jak dojrzewanie, ciąża, przyjmowanie pigułek lub menopauza. Z drugiej strony nawroty trądziku różowatego są często wywoływane przez czynniki środowiskowe.Różne objawyJeśli się zastanawiasz, dlaczego mój trądzik jest tak czerwony? Możesz mieć trądzik różowaty. Zaczerwienienie z trądzikiem jest zlokalizowane na przebarwieniach. Objawy trądziku różowatego obejmują uporczywe zaczerwienienie na środku twarzy z widocznymi naczyniami krwionośnymi. Zaskórniki, zaskórniki i głębokie bolesne torbiele to objawy trądziku.Wrażliwość skóryJednym ze sposobów stwierdzenia, czy masz trądzik różowaty, jest to, czy Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa. Oznacza to, że Twoja skóra źle reaguje na produkty lub ekspozycję na słońce.Czy to jest trwałe?Trądzik różowaty to uporczywy stan skóry (niestety nie ma lekarstwa), który zwykle zaczyna się około 30 lat. Trądzik może dotknąć każdego w każdym wieku i nie jest trwały.

microneedling_serums

Zabiegi Dermapen na trądzik i trądzik różowatyNiezależnie od tego, czy masz trądzik, czy trądzik różowaty, autoryzowany dostawca leczenia może stworzyć plan, który pozwoli Ci odzyskać kontrolę nad stanem zapalnym skóry.Zabiegi Dermapen są skuteczne w przypadku aktywnego trądziku i trądziku różowatego. Mikronakłuwanie Dermapen 4™ wraz ze specjalistycznymi produktami Dp Dermaceuticals może również poprawić wygląd blizn potrądzikowych i przebarwień. Jedną z wielu korzyści Dermapen Treatment jest możliwość jednoczesnego radzenia sobie z wieloma problemami skórnymi.Aby uzyskać wyniki „wow, prawie cię nie poznałem”, konieczne jest zbudowanie sprężystości skóry dzięki odpowiedniej mieszance składników aktywnych, nawilżenia, składników roślinnych, witamin, przeciwutleniaczy, SPF i innych. Jeśli brzmi to tak, jakbyś potrzebował stopnia naukowego, aby to rozgryźć, mamy dobrą wiadomość. Wykonaliśmy dla Ciebie ciężką pracę, co jest słodką ulgą po tym, jak przez lata szukałeś produktów, które są skuteczne, ale nie spowodują zaostrzenia.Jeśli nadal nie jesteś pewien, umów się na wizytę u jednego z naszych autoryzowanych dostawców usług leczniczych w celu oceny skóry. Są przeszkoleni, aby pomóc Ci we wszelkich problemach ze skórą.Przywróć równowagę swojej reaktywnej skórzeWiemy, że zaostrzenia spowodowane trądzikiem lub trądzikiem różowatym nie są zabawne. Wyboista, czerwona skóra jest trudna do zakrycia i może powodować skrępowanie. Pozostając na bieżąco z pielęgnacją skóry, unikając wyzwalaczy i szukając pomocy autoryzowanego dostawcy leczenia, jesteś na drodze do odzyskania kontroli nad skórą. Daj swojej skórze to, czego potrzebuje, aby zachować równowagę, abyś mogła wrócić do cieszenia się życiem.#dermapen #cecefekt #cec_efekt #Iwona_krzeminska_kosmetolog